Результати Національної освітньо-грантової програми «Траєкторія»
50 грантів по 100 000 грн на реалізацію бізнес-ідей для ветеранів, ветеранок, військових та членів їх родин
Як показує опитування Українського ветеранського фонду, половина опитаних ветеранів хочуть займатися бізнесом, але лише 12% вже мають власну справу.
Майже третина потребують фінансової допомоги, а ще 15% — нефінансової підтримки. Ці цифри вкотре підтверджують великий запит на знання, ресурси та мотивацію.
Саме тому «Траєкторія» стала базою для тих, хто вже має чи мріє про власну справу.
Ми подбали про:
🧑🏫 Навчання з бізнес-планування, індивідуальні консультації з маркетингу та фінансів.
🤝 Психологічну підтримку — групові зустрічі з психотерапевтом.
🧑💻 Мотивацію від ТОП підприємців-військових і їхніх родин.
💰 Гранти для бізнесу: 50 грантів по 100 000 грн на реалізацію бізнес-ідей.
Планую написати в соцмережах про підтримку мене, як дружини військового, про підтримку загалом українського бізнесу, адже це вкрай важливо, оскільки багато мого ресурсу йде, щоб підтримувати чоловіка, а тут програма " Траєкторія" підтримує мене. Черпаю ресурс з мотиваційних сесій, з індивідуальної консультації по бізнес плану. Неймовірний проект, яких гуртував людей з потребами розвитку українського свідомого бізнесу, де була можливість також читати бізнес плани інших людей і таким чином ніби обмінюватися досвідом.
Кормильцева Наталія
Інформаційною кампанією охоплено 44 млн осіб. До участі відібрано 411 осіб, які пройшли навчання з розробки бізнес-планів, відвідали мотиваційні та психологічні зустрічі та отримали індивідуальні консультації. 165 учасників розробили та подали бізнес-плани для оцінювання.
За результатами оцінювання визначено 50 фіналістів із 16 областей: Київської, Дніпропетровської, Полтавської, Львівської, Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської, Вінницької, Черкаської, Сумської, Харківської, Кіровоградської, Одеської, Житомирської, Хмельницької та Рівненської областей. Серед яких 55% – другий/га з подружжя, 41% – ветерани, 4% – військові, котрі отримали фінансування в розмірі 100 000 грн кожен на закупівлю обладнання, техніки та меблів.
Отримані під час програми знання та навички також дозволили учасниками брати участь в інших грантових програмах та отримати додаткове фінансування для масштабування бізнесу.
Отримані знання у цій програмі «ТРАЄКТОРІЯ» дали змогу для написання ще однієї грантової заявки, стати відібраними вже як команда та отримати ще один грант від МОМ у Львіській області
Ковалик Віктор
Завдяки проєкту зареєстровано 25 ФОП, які потенційно сплатять понад 700 000 грн податків за рік. Також створено 23 робочих місця та вже працевлаштовано 8 осіб.
Фіналістам вдалось покращити такі показники:
- Якість наданих послуг/виробництва товарів;
- Оптимізація виробничих процесів;
- Конкурентоспроможність бізнесу;
- Обсяг виготовленої продукції/надання послуг;
- Зростання доходу.
Придбано нове обладнання, за дуже короткий часовий проміжок до 14 днів змонтовано та започатковано випуск нової продукції. Якість якої вже оцінили на виставку ярмарку "Місто майстрів"
Човган Микола
Більше третини фіналістів збільшили обсяги виробництва/надання послуг до 30% завдяки обладнанню, придбаному за грантові кошти.
За рахунок грантових коштів я частково сплатила вишивальну машинку, робота з якою прогнозовано принесе +14% доходів та допоможе виробам відрізнятися від конкурентів.
Шпак Діана
11 переможцям вдалось за 2 місяці досягти зростання доходу до 30%, а 6 учасникам – навіть до 50%. 66% фіналістів збільшили кількість клієнтів в середньому на 32%. 2 переможці вже експортують свої товари на американський, австралійський та ринок Північної Ірландії.
Створена нову колекцію дитячого текстилю під час проєкту. Завдяки застосуванню маркетингових інструментів з програми, Анна отримала та виконала 5 замовлень ( 1 в Північну Ірландію, 4 в США)Провела свій перший Майстер клас в Дитячій Бібліотеці м.Бориспіль 07.10.2024р. Представила перший творчий набір для людей з порушенням зору.
Руденко Анна
Завдяки участі у національному проєкті «Траєкторія» рівень впевненості та готовності до ведення підприємницької діяльності значно зріс у 67% фіналістів програми (за результатами фінального опитування).
Мій найбільший успіх у тому, що завдяки участі у проєкті "Траєкторія" я подолала сумніви та страх почати власну справу. Я отримала базу необхідних знань для перетворення хобі у джерело доходу. Я відкрила ФОП, завдяки гранту закупила найнеобхідніше обладнання та меблі, облаштували майстерню. На даний час активно вдосконалюючи свої навички виготовлення шкіряних аксесуарів та незабаром буду готова їх продавати.
Касян Вікторія
Проєкт «Траєкторія» допоміг створити нові історії успіху серед ветеранського бізнесу. А згодом - і змінити майбутнє країни!
Вийшовши зі шпиталю та майже відразу будучи звільнений зі служби, навіть не сподівався що вийде якось рухатись вперед так як були проблеми з руками ,нервовою системою та пам'яттю, але друзі казали ти зможеш і я спробував подати декілька заявок та піти навчатися. Почалися перші відповіді та почалося навчання у проекті Траєкторія. Декілька рішень на протязі півріччя не давали результату але після навчання стало легше. Коли отримав перше позитивне рішення навіть не міг повірити. Але наразі я впевнений що все зможу навіть не дивлячись що проект наразі потребує багато зусиль та коштів. Дуже дякую Вам за цей життєво необхідний поштовх. Сподіваюсь що інші будуть брати з Вас приклад.
Анісімов Віталій
Дякуємо кожному, хто долучився до цієї важливої ініціативи!
А ми, у свою чергу, продовжуємо працювати далі над програмами підтримки ветеранського бізнесу.
Досягнуті результати стали основою для масштабування проєкту. У 2025 році заплановано запуск програми «Траєкторія 2.0» з розширенням категорій учасників та грантового фонду. До партнерства додатково залучено Mastercard та UKRSIBBANK.